O společnosti
HEDVIGA GROUP, a.s. je česká společnost, která se zabývá výzkumem a vývojem a nabídkou svého PTR komplexního technického řešení na výrobu efektivních produktů, pro využití zejména v oblasti paliv, hnojiv a chemických surovin.
Současná doba klade zvýšené nároky na ceny energií, ale také na situace spojené s výpadky dodávek elektřiny a tepla, nebo plynu a nafty.
PTR technologie je patentovaná a ověřená na využití veškerých organických materiálů, odpadů a dostupných surovin na okamžitě energeticky upotřebitelná plynná a kapalná paliva. Tato paliva jsou vhodná pro kogenerace, motorgenerátory, kotle na výrobu elektřiny a tepla, nebo jako příměsi paliv pro pohony technických strojů.
PTR principy - oběhového hospodřáství - PTR cirkulární řešení
HEDVIGA GROUP, a.s. ve svém inovativním PTR řešení představuje metodu neo-oxidativního pomalého termického rozkladu, který probíhá v uzavřených palivových článcích bez přístupu vzduchu, v rozmezí procesních teplot 300 - 600 °C. V procesu termické konverze dochází k rozkladu vstupní vsázky vždy na další frakce - pevné uhlíkaté, kapalné olejové a plynné. Tyto frakce jsou v závislosti na původu vstupní suroviny dále využitelné jako hnojiva nebo pomocné půdní látky v zemědělství, jako vstupní suroviny v petrochemii např. pro výrobu polypropylénu, jako kapalná, plynná a pevná paliva, jako chemická aditiva při výrobě pryže a další.
Nový úhel pohledu PTR technologie je zejména v identifikaci jasného cíle využití a/nebo znovuvyužití vstupních surovin při dodržení principů Cirkulární ekonomiky. Vstupními surovinami pro PTR technologie jsou vytříděné recykláty, odpadní biomasa, ČOV kaly nebo druhotné suroviny. Produkty, které se tak dají vyrobit, mají parametry výrobků a současně nízký emisní faktor.
Ověřená technologie PTR, Hybridní systém
V rámci projektu probíhajícího v letech 2018-2020 HEDVIGA ve spolupráci s VÚZT realizovala výrobu biouhlů z odpadní biomasy ze zemědělské produkce. Projekt zahrnoval vedle výběr vstupní biomasy, testování různých druhů biomasy a výrobu biouhlů, biooleje a T-bioplynu, také půdní testy vyrobeného biouhlu. Výsledky nejen tohoto VaV projektu byly pak v letech 2021-2024 dále aplikovány jak do vlastního provozního závodu, tak do vývoje Hybridního PTR systému pro mixování plynných paliv a výrobu elekřiny.