PTR PLASTIC je inovativní technologické řešení, zpracovávající směsný plast, separovaný plast (PP, HDPE, PET, LDPE, automobilové plasty, fólie... atd.) na bázi pomalého termického rozkladu (PTR proces) organických surovin.

Systém PTR Plastic představuje soběstačný systém nejen pro likvidaci plastového odpadu, ale také pro přímé energetické využití produktu tepelné přeměny.

PTR konverze plastu generuje vysoce kalorický plyn srovnatelný kvalitou se zemním plynem a ropou, který lze přímo využít pro výrobu energie v kogenerační jednotce nebo turbíně, nebo produkovat plyn v kvalitě sítě v režimu „Gas to grid injection“, jako užitečný produkt, který má peněžní hodnota.

Tepelná přeměna plastů není způsob výroby sazí, ale způsob, jak snížit množství odpadu pomocí technologie PTR v energeticky soběstačném provozu a způsob, jak vnést pozitivní uhlíkovou stopu do vyrobeného paliva nebo elektřiny pro zelený vodík.

Problematické jsou chemické přísady do plastů, zejména chlór, pigmenty, pojiva a zpomalovače hoření. Systém dávkového zpracování v technologii PTR včetně filtračního systému umožňuje dosahovat bezpečných a ekologických hodnot i u problematických látek plastového odpadu.

Soubory ke stažení

SouborVelikost
pdfPTR_PLASTIC2.75 MB

Technologie PTR je již
v provozu na několika místech na světě

Nahlédněte do fotogalerie našich technologických realizací

© HEDVIGA GROUP, a.s. | 1997-2024

Created by WEBLI